Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Życzenia

niedziela, 08 kwietnia 2012 23:08

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz Wielu Łask Bożych Życzy:

Redakcja TWX


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (29) | dodaj komentarz

ACTA

wtorek, 31 stycznia 2012 11:56

 

Nareszcie wyszliśmy na ulicę


Pomimo fali protestów przelewającej się od kilku dni przez cały kraj, w czwartek rano czasu polskiego, w Tokyo ambasador naszego kraju Jadwiga Maria Rodowicz-Czechowska podpisała niefortunną i sporną umowę ACTA. Rząd kłamał od początku to nie prawda, że musieliśmy podpisać jak tłumaczył to minister Boni i ,że ACTA miały podpisać  wszystkie kraje UE. Od podpisania powtrzymały się Cypr, Estonia, Słowacja, Niemcy i Holandia.


 

Służalczość naszych pseudoelit  dobrze przedstawia jeden z ich przedstawicieli czyli Bogdan Zdrojewski - minister kultury i dziedzictwa narodowego. Na zadane przez dziennikarza pytanie: - To po co nam coś, co już mamy? Po co nam ACTA i skąd protesty na ulicach i w sieci? [Bogdan Zdrojewski odpowiada:]

- ACTA jest po to, aby interesy państw UE, państw będących wysoko zaawansowanych w technologiach jak i produkcji były respektowane przez państwa, które dotychczas tego nie respektowały. Każde państwo chce, żeby jego prawo było respektowane poza granicami Europy. ACTA podpisujemy ze spokojem, jako państwo respektujące prawo, ale liczymy, że inne państwa będą również respektować nasze prawo. W całej sprawie najśmieszniejsze jest to, że chociaż USA wcale nie zamierzają ratyfikować ACTA, to same lobbują wszystkich naiwnych aby to zrobiły w interesie koncernów amerykańskich.


 


 

Obecna władza całkowicie się skompromitowała, dlatego że jest nieudolna i  w ogóle nie liczy się ze społeczeństwem. Ta władza jest także cyniczna, gdyż uważa  że skoro „głupi naród”    ich wybrał to mogą robić co chcą. Uważają że ludzie to zwierzęta, które trzeba  gnać „do roboty” i to w takim tempie żeby nie mieli czasu nawet pomyśleć i zorganizować jakiś bunt.  Zaczął się nowy 2012 rok nowa –stara władza zaczęła rządzić na dobre i okazało się, że przeciętny Kowalski  pracuje  jak oszalały ( często na dodatkowym etacie)  żeby utrzymać rodzinę, a tu podnoszą mu cenę za żłobki i przedszkola, jest chory  i nie może wykupić lekarstw, tankuje benzynę za 6 zł- ściska go w dołku, odpala komputer i … uff na razie jest jeszcze Internet. Ale po co zwierzęciu Internet i to bez należytej kontroli?

 

 

 

 

 

 

Dotąd władza tłumaczyła się, że niezadowolony nie jest naród tylko : kibole, mohery, pis -owcy oraz bardziej ogólnikowo: niewykształceni, ciemnogród, katolicy,ludzie ze wsi itp. Donald Tusk przekonywał, że władza i jej sprzymierzeńcy to ludzie kulturalni, wykształceni, inteligentni, młodzi,i z miasta; INTERNAUCI   itp. Ale jak to bywa z negatywną propagandą szybko upada, gdyż nie ma nic do zaoferowania. Cały program PO to przeciwstawianie wizji lepszego państwa PO, złemu i kłótliwemu rządowi PIS-u. Ludzie z PO tak się zaangażowali w tworzenie swojego pozytywnego wizerunku, że „zabrakło”  im czasu na tworzenie planów wyjścia z kryzysu gospodarczego, reformy służby zdrowia, powstrzymania postępującej biurokracji…. Ale co tam po co analizować, tworzyć  i testować  przecież Panie Donaldzie sięgnijmy po sprawdzone metody i programy z UE, a nasi „ojropejscy” towarzysze będą nam wdzięczni i poklepią po plecach… No i  sięgamy po wszystko, a więc i sięgnęliśmy po ACTA.  Sprawę spróbował jeszcze ratować jeszcze większy populista i zresztą przyjaciel Tuska J. Palikot, ale efekt był mizerny, bo ludzie wygwizdali obłudnika.


 

Ludzie mają już dość obłudy i populizmów. Trzeba zatrzymać służalcze elity o mentalności postkolonialnej, które wykonują  polecenia płynnące z UE i USA. Niestety będzie to trudne i jesteśmy dopiero na początku tej drogi.

 


 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Życzenia świąteczne

sobota, 24 grudnia 2011 0:17

 

 

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku redakcja blogu TWX pragnie złożyć najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym roku 2012!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Stereotypy

sobota, 29 października 2011 1:41

 

Rosyjski stereotyp Polaka- spiskowca

 

 

Mało z nas wie o tym, że w dzisiejszych stosunkach pomiędzy Polakami a  Rosjanami pokutują  stereotypy Polaka, które wywodzą się z dawnych czasów. W tych stereotypach Rosjanie przedstawiani są często jako dobroduszni i naiwni, a Polacy zaś jako przedstawiciele obcej kultury związanej  bardziej z Zachodem niż Wschodem są przewrotni, sprytni i potrafiący korzystać z politycznej okazji by polepszyć swój los oczywiście ze stratą dla Rosji. Skąd to się bierze?Hołd ruski

   Można powiedzieć że źródła resentymentu tkwią w  Hołdzie  ruskim, który miał miejsce 29 października 1611 na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedzony spektakularnym sukcesem w bitwie stoczonej 4 lipca 1610 r. pod Kłuszynem (między Smoleńskiem a Moskwą) gdzie nieliczna polska jazda, w ilości niespełna 7 tysięcy ludzi, dowodzona przez hetmana Żółkiewskiego, rozbiła rosyjsko-szwedzką armię kniazia Szujskiego (brata carskiego) liczącą ponad 35 tysięcy. Wojska polskie zajęły wówczas Moskwę ponownie, a car został uwięziony i przewieziony do Polski. Choć wspomnienie tych wydarzeń jest bardzo odległe, bo minęło 400 lat to dla Rosjan jest ono symbolem polskiego zagrożenia. Wstydliwe dla Rosjan jest to  , że  to rosyjscy bojarzy uwięzili, a później wydali w ręce naszego wodza hetmana Żółkiewskiego całą rodzinę carską. Po drugie sama ceremonia hołdu była upokarzająca: „Car Rosji schylił się nisko do samej ziemi, tak że musiał prawą dłonią dotknąć podłogi, a następnie sam pocałował środek własnej dłoni. Następnie Wasyl IV złożył przysięgę i ukorzył się przed majestatem Rzeczypospolitej, uznał się za pokonanego i obiecał, że Rosja już nigdy więcej na Polskę nie napadnie. Dopiero po tej ceremonii król Polski Zygmunt III Waza podał klęczącemu przed nim rosyjskiemu carowi rękę do pocałowania. Z kolei wielki kniaź Dymitr, dowódca pobitej przez wojsko polskie pod Kłuszynem armii rosyjskiej, upadł na twarz i uderzył czołem przed polskim królem i Rzecząpospolitą, a następnie złożył taką samą przysięgę jak car. Wielki kniaź Iwan też upadł na twarz i trzy razy bił czołem o posadzkę Zamku Królewskiego, po czym złożył przysięgę, a na koniec rozpłakał się na oczach wszystkich obecnych. W trakcie całej ceremonii hołdu na podłodze przed zwycięskim hetmanem, królem i obecnymi dostojnikami Rzeczypospolitej leżały zdobyte na Kremlu rosyjskie sztandary, w tym najważniejszy - carski ze złowieszczym czarnym dwugłowym orłem” (źródło: Hołd ruski.Józef Szaniawski, www.naszdziennik.pl, 21 września 2011, Nr 220 (4151))

 

„Polski katechizm”

   Dużo później, aby mobilizować rosyjskie społeczeństwo i wpajać stan zagrożenia wymyślono katechizm. „Polski katechizm albo jak pokojowymi środkami podbić Rosję”, to z kolei broszura której najstarsza wersja pochodzi z 1863r. , co oczywiście związane jest z legendą jakby znaleziono ją przy poległym powstańcu. Jak twierdzą specjaliści dokument ten przypomina w konstrukcji osławione „Protokoły mędrców Syjonu”, które mogły być pierwowzorem dla owego katechizmu i prawdopodobnie pochodzą z tego samego policyjnego źródła. Rzekomy tajny poradnik zawierał instrukcje dla polskich spiskowców, a we wstępie można przeczytać : „Każda metoda, która prowadzi do upadku i materialnego zbiednienia wspólnego wroga jest nie tylko dozwolona ale i wskazana. W ten sposób obcina się jej (Rosji) pazury. Rzekomy polski mędrzec Katecheta doradzał zatem podważanie autorytetu „heretyków” i „schizmatyków” czyli „chciwych i ograniczonych umysłowo” prawosławnych duchownych. Podburzanie rosyjskiego społeczeństwa przeciw rządowi, wreszcie infiltrację rosyjskich instytucji, organizacji i urzędów, celem podporządkowania „prymitywnego narodu rosyjskiego”[…] Kiedy –czytamy w „Polskim katechizmie” we wszystkich instytucjach rosyjskich znajdą się nasi agenci całe państwo będzie pokryte jak siecią działającymi jednomyślnie naszymi współbraćmi, to ono będzie w naszych rękach i z czasem oddziałując systematycznie na rosyjskie społeczeństwo, poruszymy tkliwie struny współczucia i przygotujemy je do zaakceptowania poglądu o nieuniknionym oddzieleniu Polski"(Za:Władysław Bułhak,"Polski Katechizm czyli dlaczego Putin nie ufa Polakom?",RP.PL 20.10.2007).

 

   We współczesnym naprawianiu stosunków pomiędzy Polakami a Rosjanami gesty nie wystarczą, bowiem  z jednej jak i z drugiej strony znajdują się organizacje , które będą opierać się na stereotypach i podsycać nienawiść. Dlatego Rosjanom należy tłumaczyć skąd biorą się źródła obustronnych resentymentów. Trzeba mówić o tym, że  Polakom nie chodzi o zniszczenie Rosji (tak jak w mitycznym katechizmie). A przypominanie o Hołdzie ruskim ma charakter czysto edukacyjny, o którym trzeba mówić  (z racji przemilczania w czasach PRL) dlatego, że to porcja ciekawej i chlubnej historii a nie negatywna propaganda.

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Wszystkim czytelnikom naszego blogu

sobota, 23 kwietnia 2011 15:56

 

 

 


   Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia to są najszczersze nasze życzenia.
Alleluja. Allelujal Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał.
Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.
Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego życia.

                                                                            życzy:

Redakcja TWXPodziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 541  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234541

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl