Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Kosher mafia - Pranie brudnych pieniędzy, handel nerkami

piątek, 18 września 2009 1:55


Obama vs Kosher mafia"Pranie brudnych pieniędzy

23 lipca FBI niespodziewanie zamknęła 44 osoby ze świecznika Nowego Jorku i okolic. Skuto i przewieziono za kraty burmistrzów satelickich miast metropolii: Hoboken, Ridgefield i Secaucus. Dokooptowano im do towarzystwa przewodniczącego rady miejskiej Jersey City, członków innych rad miejskich oraz wyższych rangą notabli lokalnych administracji. Jeden uwił sobie gniazdko w biurze gubernatora New Jersey Jona Corzine'a. Bez nadwyrężania głowy można zgadnąć , że chodzi o korupcję. Już tylko ten wątek - sprzedajni politycy i bossowie władz terenowych - stanowi apetyczną paszę dla mediów na dłuższy czas. Ale to dopiero początek - podczas tej łapanki aresztowano kwiat ultraortodoksyjnego żydostwa nowojorskiego. Z więziennego autobusu wychodzili w jarmułkach i kajdankach: Eliahu Ben Haim, naczelny rabin synagogi Ohel Yaacob w miejscowości Deal (nomen omen „Interes"), Saul Kassin, szef synagogi Sharee Zion na Brooklynie, bracia Mordechai Fish i Lavel Schwartz, rabini brooklyńskiej kongregacji Sheves Achim. To najwięksi przywódcy naszej społeczności - stwierdza aktywista Steven Esses. - trudno uwierzyć, że ludzie, którzy na co dzień uczyli nas, jak ważne jest, aby przestrzegać norm etycznych, zrobili coś takiego. „Coś takiego" to pranie brudnych pieniędzy. Dziesiątków milionów. Także wodzenie na pokuszenie - tuzów władz New Jersey, których przychylne decyzje biznesowe rabini nagradzali pękatymi kopertami.

Handel nerkami

 

Materiału do buchtowania, wywlekania na światło dzienne smakowitych faktów - bez liku. Lecz as medialnych rewelacji wciąż w rękawie. Oto on: jednym z pozbawionych paska i sznurówek był prominentny rabin brooklyński 58-letni Levy Izhak Rosenbaum - szef oddziału ugupowania Kav Lachaim, deklarującego pomoc chorym dzieciom. Rosenbaum od co najmniej 10 lat był amerykańskim szefem międzynarodowej siatki handlującej nerkami. Skupywał je od biednych po 10 tys. Dolarów, sprzedawał po 160 tys. Bogatym pacjentom w USA.

Ostatnie półrocze jest czasem gorzkich rozczarowań dla amerykańskich Żydów. Najpierw był szok bankiera - przewalacza. Bernie'go Madoffa, który golił swoich klientów na dziesiątki miliardów dolarów (nawiasem mówiąc, przepuszczał zdefraudowane fundusze przez organizację Kav Lachayim Rosenbauma). Teraz koryfeusze ultraortodoksów zostali przetransferowani do aresztu Jakgdyby było tego mało, FBI rozpracowała obecnie siatkę nazwaną ad hoc"Kosher Nostra" -dzięki żydowskiemu konfidentowi, szpiegującemu i sypiącemu swoich.Solomon Dwek był magnatem nieruchomościowym, a zarazem szefem szkoły talmudycznej dla Żydów sefardyjskich w Deal. Wpadł w maju 2006 r., usiłując naciąć PNC Bank na 50 mln dolarów. FBI i federalny urząd skarbowy IRS w zamian za łagodne potraktowanie zrobili z Dweka wtykę. Nafaszerowany mikrofonami zjawił się u przezacnych rabinów, prosząc o pomoc w praniu zdefraudowanych pieniędzy. Spotykał się ze zrozumieniem i wsparciem. Co najmniej dziesiątki milionów dolarów wyprano przepuszczając je przez fundacje charytatywne kontrolowane przez rabinów z Nowego Jorku i New Jersey - konstatuje prokurator federalny Ralph Marra.

Kilka dni po akcji FBI pozostali na wolności rabini ultraortodoksyjni usiłują przede wszystkim podkreślać, że ich koledzy nie mieli nic wspólnego z biznesem Rosenbauma: oni prali tylko lewą forsę i korumpowali. Faktycznie, w porównaniu do działalności tego ostatniego to niemal fraszka.

Dwek pojawił się u rabina Rosenbauma ze swym zaufanym sekretarzem (agentem FBI), którego wujek miał na gwałt potrzebować nerki. Żaden problem- oświadczył Rosenbaum informując ukryty mikrofon, że jest w tym biznesie pośrednikiem od wielu lat, nigdy nie miał żadnej wpadki i załatwił klientom „dość dużo nerek". Handel organami do przeszczepu- biznes nielegalny na całym świecie - miał zasięg globalny. Organy kupowano od biedaków z Mołdawii, Brazylii Izraela (zapewne od Palestyńczyków).W niektórych wsiach Mołdawii do sprzedaży nerki namówiono 20 procent mieszkańców. Nie znali prawdy o transakcji, jaką zawierali. Ściągano ich do USA - opowiada Nancy Scheper-Hughes. -Nie wiedzieli nawet, po co. Płakali i chcieli wracać. Ale pojawiał się łotr nazwiskiem Rosenbaum, wyciągał pistolet i mówił: Jesteście tutaj. Biznes jest biznes. Teraz dawajcie nerki albo nigdy nie ujrzycie swego kraju.

Scheper- Hughes, wybitna antropolog z University of California w Berkley, od ponad 10 lat studiuje i dokumentuje nielegalny handel organami ludzkimi. 7 lat temu w Roosvelt Hotel na Manhattanie przekazała agentom FBI nazwisko, adres i numer telefonu rabina Rosenbauma. On jest w USA głównym brokerem międzynarodowego handlu organami- oświadczyła. FBI nie uczyniła nic. Sprawa była delikatna i polityczna. Chodziło o prominentnego rabina. Decyzję miał podjąć Departament Stanu. „ To legendy -oświadczono tam. - Byłoby niemożliwe ukrycie faktu potajemnego handlowania organami przez zorganizowany gang" Był rok 2004. Bushowi republikanom zależało by stosunki ze społecznością żydowską pozostały idealne". ( Piotr Zawodny, Kosher Nostra, Tygodnik Nie Nr 32 (984) 6 sierpnia 2009 )

 


 

 

Zwrot w polityce

„Amerykańskie organizacje żydowskie wykorzystują hitlerowski holokaust do odpierania krytyki wobec Izraela i dla swych moralnie podejrzanych celów. Ich realizacja postawiła Izrael i amerykańskich Żydów w podobnym położeniu: losy obu zawisły teraz na cienkiej nici biegnącej do amerykańskiej elity rządzącej. Gdyby elita ta kiedykolwiek uznała, że Izrael to kula u nogi lub, że amerykańscy Żydzi są bezużyteczni, wówczas nić ta może zostać przecięta". (Norman Finkelstein, Przedsiębiorstwo holokaust .Oficyna wydawnicza Volumen Warszawa 2001, s 172) Ta opinia prof. Finkelsteina ze spekulacji przeradza się w rzeczywistość, bowiem na naszych oczach obserwujemy zaostrzenie polityki Obamy wobec Izraela. Amerykańskie media w ostatnim czasie zwracają uwagę na to, że Obama jest najmniej przyjaznym Izraelowi przywódcą od czasów założenia państwa żydowskiego w 1948 r. W takim tonie w ostatnich tygodniach pisały The New York Times, The Washington Post oraz The New Republic. Asystent redaktora naczelnego The New Republic, James Kirschick napisał wręcz, że Obama zdradził Izrael i obwinia polityka o spowodowanie dramatycznego spadku poparcia dla bliskowschodniego sojusznika w amerykańskim społeczeństwie. Prezydent Obama i jego doradcy uznali najwyraźniej, że polityka wspierania Izraela przez USA jest zbyt dużym obciążeniem. Sprawa aresztowania żydowskich przestępców, którzy do tej pory udawali filantropów i działaczy społecznych, to nie tylko wewnętrzne porządki Obamy. To znak, że żydowskie przywileje w USA zostają  przykrócone.

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 569  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234569

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl