Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


"Polskie obozy śmierci" - to typowa dezinformacja.

czwartek, 31 maja 2012 18:48

Polskie obozy śmierci ?


   Polskie obozy śmierci to typowa dezinformacja z którą trzeba walczyć na wszelkich liniach frontu walki informacyjnej. Od kilku lat Polska walczy ze zintensyfikowanym kreowaniem Polaków na antysemitów oraz nazywaniem obozów koncentracyjnych "polskimi obozami śmierci. Jak widać na razie z marnym skutkiem, gdyż w przekazie medialnym na całym świecie ciągle padają takie sformuowania. Tylko idiota może twierdzić, że współpracownicy i doradcy prezydenta Obamy nie wiedzą jak powinno nazywać się obozy koncentracyjne stworzone przez Niemców w czasie II w.św. Znawcy tematu nazywają to wprost że jest to agentura wpływu i to sięgająca bardzo wysoko bo w administracji Białego Domu. "Obama użył słów o "polskim obozie śmierci" podczas wtorkowych uroczystości pośmiertnego uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego. Mówiąc o bohaterskim kurierze polskiego podziemia, który w czasie II wojny światowej bezskutecznie alarmował Zachód o zagładzie Żydów, Obama powiedział, że kurier podziemia AK "został przeszmuglowany do Getta Warszawskiego i polskiego obozu śmierci" (www.pap.pl)

 

 


Dezinformacja

To dezinformacja, w której jedne i te same niemieckie obozy koncentracyjne określa się wieloma różnymi nazwami mówiąc, że są to polskie obozy, nazistowskie obozy , czy też po prostu obozy koncentracyjne lub obozy masowej zagłady celowo pomijając w nazwie, że to były "niemieckie" obozy śmierci, co skutkuje utrwalaniem w  świadomości przeciętnych obywateli fałszywych informacji. Mechanizm produkowania w mediach tej krzywdzącej frazy działa jak mechanizm związany z publicznym pomówieniem, gdzie wprawdzie prawo prasowe nakazuje przeprosić za nieprawdziwe informacje, to jednak istnieje możliwość, że osoby wprowadzone w bład nigdy nie przeczytają tego sprostowania.

Nazywanie obozów koncentracyjnych polskimi ma na celu rozmywanie winy. Jeden z publicystów Rzeczpospolitej pisze:"Co ciekawe, w krótkiej notce biograficznej o Janie Karskim zamieszczonej na stronie internetowej Białego Domu jest także mowa o „okupacji" - nie niemieckiej jednak, lecz „nazistowskiej" ("under Nazi occupation"). Ktoś musiał się więc wysilić, aby do tekstu nie wkradło się słowo „German", które akurat w tym wypadku byłoby jak najbardziej stosowne. ( żródło www.rp.pl, Obama już zrozumiał inni nie, 30.05.2012)

 

 

 

Pożyteczni idioci

W XXI w. gdzie informacja potrafi obalać rządy, wymuszać świadczenia i odszkodowania oraz spychać na margines poszczególne osoby lub grupy społeczne trzeba być idiotą informacyjnym aby wierzyć w dobrą wolę ludzi źle używajacych słów. Ktoś kto uzywa nazwy "Polski Obóz Śmierci" wprowadza opinię publiczną w bład i tworzy w umysłach fałszywe wyobrażenia (pozostawia ślady w postaci rejestratów- zob. cybernetyka społeczna, do których umysł może się podświadomie odwołać ze względu na pozostawiony ślad: podobnie jak w przypadku materiałów reklamowych. Jeśli bez złudzeń przyjrzymy się jak pewne srodowiska z Janem Tomaszem Grossem na czele naciągaja fakty historyczne by  przypisać winę Polakom za mordowanie Żydów, a do tego dołączymy nazywanie niemieckich obozów koncentracyjnych polskimi obozami, to zrozumiemy, że wszystko układa się w jedną propagandową całość. A założenia tej propagandy mają na celu wpędzanie Polaków w kompleks winy. Pozostaje pytanie kto może na tym skorzystać? Odpowiedż jest prosta to Żydzi, którzy wysuwają roszczenia ekonomiczno- majątkowe oraz Niemcy, którzy zapłacili już za swój kompleks winy i aby umniejszyć swoją rolę i zamknąć ten rozdział swojej historii chętnie przenieśli by lub chociaż podzielili by się winą za mordowanie Żydów.


Podziel się
oceń
6
1

komentarze (22) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 526  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234526

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl