Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


CZERWNONE PLAMY HISTORII

piątek, 24 kwietnia 2009 19:27

CZERWONE PLAMY HISTORII


            Ileż bylo już różnorakich książek, wypowiedzi ujmujacych luki w historii Polski... Były i białe księgi i czarne księgi naszych dziejów prezentowanych przez różne środkowiska - nie tyle politycznie podzielone na trójpodział: prawica, lewica, centrum, co raczej prezentujace okreslone sfery interesów, nazwijmy je kanałami wpływu...
          Czym różniły się zwyczajowo wszelakie wydania "ksiąg" o różnej palecie barw? Mianowicie generalizowaniem - żadko wskazywaniem źródeł swych twierdzeń.
           Publikacja "Czerwone Plamy Historii" odwołuje się przede wszystkim do źródeł. Po raz pierwszy ukazała się w 1981 roku wywolując duże zamierzanie w elitach władzy i "opozycji". Utwierdzała w swych przekonaniach ludzi o pogladach antyustrojowych względem PZPR-u.
            Z racji swojej objętości publikacje dzielić będziemy na kilka etapów.

                 Treść "Czerwonych Plam Historii" zawiera istotny błąd, który trzeba od razu na wstępie sprostować: referat z 1946 roku, którego fragment jest na początku, wygłosił nie Jakub Berman lecz jego brat Adolf Berman. Jakub Berman był PPR-owcem i musiał w związku z tym zajmować stanowisko internacjonalistyczne, natomiast jego brat Adolf był działaczem partii Poalej Syjon Lewicy, a więc syjonistą i mógł sobie pozwolić na takie teksty. Adolf Berman był też posłem do KRN z ramienia właśnie Poalej Syjon Lewicy. Gdy Stalin rozpoczął czystki antysyjonistyczne, Adolf Berman wyjechał do Izraela (zachęcamy do zapoznania się z jego biogramem w wikipedii).
                 Prezentowany materiał ma charakter źródła z epoki. Za kolportaż takich tekstów można było iść do więziernia. Nie należy go traktować bezkrytycznie, redakcja TWX sama odnosi się doń krytycznie - czego dowodem jest sprostowanie sprawy autorstwa wyjątku z referatu Bermana Adolfa, a nie Jakuba.
                Różne źródła paleoendeckie wiele razy bezkrytycznie powtarzały ten błąd o rzekomym autorstwie Jakuba. W tekście mogą też być inne błędy i luki, których na razie redakcja TWX sama nie jest w stanie zweryfikować.

                 Dlatego też zwracamy się do czytelników z prośbą o krytyczną weryfikację lub falsyfikację i ewentualne uzupełnienie informacji zawartych w prezentowanym materiale źródłowym jakim są "Czerwone Plamy Historii".
                Materiał ten zawiera jednak tak ważne informacje, że zdecydowaliśmy się bez żadnej cenzury poddać go w całości pod weryfikację czytelników, zwłaszcza zaś historyków ze szczególnym uwzględnieniem tych z IPN których mamy zaszczyt cyklicznie gościć na naszym blogu.

Czekamy na opinie i maile z informacjami dotyczącymi zamieszczonych treści (mail: twx1@wp.pl)             Następną część "Czerwonych Plam Historii" -rozdział 3 (i dalsze) "Wojskowe Sądy Rejonowe" opublikujemy w niedługim czasie (mając nadzieje na oddźwięk ze strony naszych czytelników).

Podziel się
oceń
7
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

czwartek, 23 kwietnia 2009 1:44

Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem

- Polska jest Polską, a Polak Polakiem.

Emy und Bugen - "Moj Kraj"


Nikt nas już grzebać nie będzie,
Ksiądz naszych imion nie wspomni.
Przetrwamy w wieków legendzie,
Historia nazwie: ogromni.

Rzuceni w piekieł czeluście,
Gdzie dzieci pożogi gaszą,
Walczylim z Polską na uściech
O wolność waszą i naszą.

Leżymy dziś pod gruzami,
Warszawscy termopilczycy,
Samotni, ale nie sami,
Bo z nami - honor stolicy.

Jak było, nikt nie uwierzy,
Dni, nocy tych nie zrozumie.
Jak słodko, jak błogo leżeć
W Warszawie, w zgliszczach i - w dumie!

FORTECA - "Bezimieńcom"


HONOR "Skrzydła walki"Twierdza - "Nasza Tożsamość"Podziel się
oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

Pojęcie Narodu w Kościele Rzymsko-Katolickim

niedziela, 12 kwietnia 2009 12:22

POJĘCIE NARODU

W KOŚCIELE RZYMSKO-KATOLICKIM


                Prekursorem "Teologii narodu" był Prymas Stefan Wyszyński, który mawiał : "Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska - Polską była! Aby w Polsce po polsku się myślało!". Jednak pojęcie Narodu rozwinął i poszerzył papież Jan Paweł II w swej książce pt. "Pamięć i tożsamość". W tej ważnej pozycji ujęta jest istota narodu oraz podkreślenie roli jaką odgrywa każdy naród w boskim planie.
             "Termin "naród" oznacza tę społeczność, która znajduje swoją ojczyznę w określonym miejscu świata i która wyróżnia się wśród innych własną kulturą. Katolicka nauka społeczna uważa zarówno rodzinę, jak i naród za społeczności naturalne, a więc nie owoc zwyczajnej umowy. Niczym innym zatem nie można ich zastąpić w dziejach ludzkości. Nie można na przykład zastąpić narodu państwem, chociaż naród z natury pragnie zaistnieć jako państwo, czego dowodzą dzieje poszczególnych narodów europejskich i polska historia. Stanisław Wyspiański w Wyzwoleniu napisał: "Naród musi istnieć jako państwo...". Tym bardziej nie można zamienić narodu na tak zwane społeczeństwo demokratyczne, gdyż chodzi tutaj o dwa różne, chociaż wiążące się ze sobą, porządki. Społeczeństwo demokratyczne bliższe jest państwu aniżeli narodowi. Jednakże naród jest tym gruntem, na którym rodzi się państwo. Sprawa ustroju demokratycznego jest już poniekąd dalszym zagadnieniem, należącym do dziedziny polityki wewnętrznej.
           Po tych wstępnych uwagach na temat narodu trzeba i w tej dziedzinie wrócić do Pisma Świętego. Zawiera ono bowiem elementy prawdziwej teologii narodu. Odnosi się to naprzód do Izraela. Stary Testament ukazuje genealogię tego narodu, który został wybrany przez Boga jako Jego lud. Mówiąc o genealogii, wskazuje się zazwyczaj na przodków w znaczeniu biologicznym. Można jednak mówić o genealogii - może nawet w sposób bardziej właściwy - w znaczeniu duchowym. Myśl biegnie do Abrahama. Do niego odwołują się nie tylko Izraelici, ale - właśnie w sensie duchowym także chrześcijanie (por. Rz 4, 11-12) i mahometanie. Dzieje Abrahama i jego powołanie przez Boga, jego niezwykłe ojcostwo, narodziny Izaaka - wszystko to ukazuje, w jaki sposób droga do narodu prowadzi poprzez rodzenie, poprzez rodzinę i ród."


(Jan Paweł II, Pamięć i tożsamość, Wydawnictwo Znak, Kraków 2005, s 75)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Życzenia Wielkanocne

sobota, 11 kwietnia 2009 23:10

Życzenia Wielkanocne

             Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich naszych czytelników. By te święta były zarazem czasem refleksji ale również radości. By upłynęły w miłej rodzinnej atmosferze. Pamiętajmy, że prawda zawsze zwycięża i jest to tylko kwestią czasu...
Redakcja TWX
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

PRYWATYZACJA PRZEZ LIKWIDACJĘ CZYLI O ROZKRADANIU MAJĄTKU NARODOWEGO

czwartek, 02 kwietnia 2009 10:50

PRYWATYZACJA PRZEZ LIKWIDACJĘ,

CZYLI O ...

ROZKRADANIU MAJĄTKU NARODOWEGO


         Wydaje się nam, że temat nieustannie jest marginalnie traktowany przez władze, mass media. Prywatyzacja a w zasadzie niszczenie i "promocyjna" wysprzedasz majątku narodowego kapitałowi zagranicznemu oraz środowiskom związanym z aparatem partyjnym PZPR-u w okresie przemian ustrojowych (środowisk opozycyjnych nie było stać na nabywanie majątku narodowego).
         Można nazwać byłoby te czyny zdradą stanu - okradaniem wszystkich Polaków. Policzkiem wymierzonym polskiemu społeczeństwu i świadomym dążeniem do rozkradania tego co przez lata udalo się w Polsce wypracować. Uważamy za stosowne w tym temacie przypomnieć osobę Waldemara Kuczyńskiego - byłego ministra przekształceń własnościowych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, który odpowiadał za proces prywatyzacji w Polsce. Cytując za Wikipedią (2009-04-02) Waldemar Kuczyński: "Powrócił do Polski w lipcu 1989. Uczestniczył w tworzeniu rządu Tadeusza Mazowieckiego i opracowaniu jego programu. We wrześniu tego roku został mianowany podsekretarzem stanu w Urzędzie Rady Ministrów jako szef Zespołu Doradców premiera. We wrześniu 1990 stanął na czele nowo powołanego Ministerstwa Przekształceń Własnościowych. Rozpoczął prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, sprzedając w ofercie publicznej akcje pięciu pierwszych firm."

          Dziś twierdzi się, że problem rozkradania majątku narodowego nie był syganlizowany, że nikt  nie zwracał uwagi na, wręcz mafijne postepowanie środowisk rządowych, że nikt nie zgłaszał sprzeciwu wobec prowadzonej polityki rozgrabiania Państwa Polskiego. Fakty są jednak inne. Jak zapewne większośc czytelników naszego blogu zdążyła się przekonać, przytaczamy dowody na prawdziwość naszych twierdzeń. Nie inaczej będzie teraz - poniżej przytaczamy dowody, że był społeczny sprzeciw  wobec działań mającym na celu prywatyzację - rozkradanie majątku narodowego. Sprzeciw, który był sukcesywnie przemilczany, a osoby podnoszące głos protestu szykanowane.
           By wskazać istotną scieżkę dochodzenia do prawdy ponownie przytaczamy pytania do byłego ministra przekształceń własnościowych - Pana Waldemara Kuczyńskiego, które warto mu zadać podczas każdego jego wystąpienia publicznego:

1. Niech się przyzna dlaczego w 1968 roku, kiedy aresztowano i skazano na wieloletnie wyroki Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego, Adama Michnika i wielu studentów, Pan W. Kuczyński posiedział tylko w śledztwie kilka miesięcy i nie tylko wyszedł na wolność, ale w ogóle nie został o nic oskarżony. Otrzymał też pracę i wbrew temu co teraz wypisuje nikt go nie niepokoił.

2. Dlaczego po internowaniu w stanie wojennym, gdy takim ludziom jak Adam Michnik wytaczano procesy, Pan Panie Waldemarze został szybko zwolniony z "internatu", dostał paszport i mógł spokojnie wyjechać za granicę.

3. Kto uplasował Pana w redakcji "Kultury" paryskiej i redakcji Radia Wolna Europa (wiadomo, że były penetrowane przez wywiad PRL i nie tylko).

4. Z czyjej poręki zaraz po powrocie do Polski w 1989 roku, otrzymał Pan stanowisko ministra w rządzie, w którym ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem był gen. Kiszczak i organizował Ministerstwo Przekształceń Własnościowych, które patronowało procesom rozgrabiania majątku narodowego i uwłaszczania się na nim starej i nowej nomenklatury.

5. Czy wie Pan ile przestępstw popełniono w trakcie tzw. procesów prywatyzacji?

6. Jak to się stało, że Pan Panie Waldemarze, jako biedny młody człowiek z Kalisza - jak sam siebie przedstawia Pan w swoim blogu - został asystentem na Uniwersytecie Warszawskim u prof. Brusa (nota bene męża osławionej prokurator Wolińskiej, której ekstradycji domagała się bezskutecznie IPN-owska prokuratura)???
          Zamieścimy również ciąg dalszy - zadajemy tym samym pytanie czy orientujecie się państwo, jakim nakładem ukazały się powyższe fotokopie? Naturalnie zachęcamy do wypowiedzenia się Pana Waldemara Kuczyńskiego, który powinien bardzo dobrze orientować się co było wyciszane by móc realizować plan prywatyzacji - proszę nie wstydzić się swojego nazwiska (no chyba że nie jest ono Pana prawdziwym nazwiskiem) i nie podpisywać się nickiem "IPN" wprowadzając tym samym kolejne dezinformacje...
          Z resztą... w zasadzie po Panu Kuczyńskim prawdy spodziewać się raczej nie można...

Podziel się
oceń
3
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 556  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234556

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl