Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Witaj!

piątek, 31 października 2008 10:18


   Jeśli trafiłeś na nasz blog, to zakładamy że nie jesteś tu przypadkowo i poszukujesz wiedzy, której nie znajdziesz w oficjalnym obiegu informacji. XXI wiek to wiek galopującej informacji. Nadmiar jak i niedobór informacji może być fatalny w skutkach. Niedobór informacji może generować podejmowanie złych decyzji, a z kolei nadmiar często jeszcze sprzecznych informacji powoduje przepełnienie informacyjne i brak decyzji.
 
    Walka energią czyli fizyczne niszczenie przeciwnika schodzi na dalszy plan. Już w epoce zimnej wojny ludzie  osiągnęli szczyt potencjalnego zniszczenia- broń nuklearna. Jednocześnie jej posiadacze zdali sobie sprawę, że jeśli wybuchnie taki konflikt, to unicestwią się nawzajem. A nawet jeśli jednemu z nich uda się zwyciężyć, to nic mu to przyniesie, bo przecież nie zajmie już skażonego terenu, niepodporządkuje sobie ludzi, których już nie będzie. Dzisiaj wygrywa ten, kto ma lepsze informacje. Walczą informacyjnie nie tylko państwa, lecz określone  grupy ludzi czy pojedyńcze jednostki.

   Na naszym blogu przekazujemy informacje wraz ze żródłami tak abyś sam mógł przeanalizować podaną informację. Jeśli nie chcesz być marionetką w czyjiś rękach naucz się sam zdobywać informacje, przetwarzać je i oceniać. Nie pozwól by robili to za ciebie inni, którzy walczą o twoją duszę. Walcz albo giń... w gąszczu informacji.

Podziel się
oceń
2
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

PROGRAM LIGI NARODOWO-DEMOKRATYCZNEJ

czwartek, 30 października 2008 7:05

"Wstęp

           System komunistyczny panujący obecnie w Polsce, na pierwszy rzut oka zawiera olbrzymią ilość nonsensów i pozornych paradoksów. Jeżeli jednak założyć, że system ten ma na celu nie żadne budowanie potęgi Polski, lecz jest systemem konsekwentnie zmierzającym do zniszczenia nas fizycznego i moralnego, do wyjałowienia zwłaszcza politycznego i sparaliżowania objawów niezależnego działania polskiego narodu, wtedy pozorne nonsensy i błędy stają się zrozumiałe- jako środki powolnie, ale skutecznie zmierzające do wytkniętego z góry celu. Czując się współodpowiedzialni za losy naszego Narodu uważamy, że nie ma takiej sytuacji z której by naród zorganizowany i świadomy swych celów nie mógł wyciągnąć korzyści w tej sytuacji możliwych.

            Ponieważ obecny rząd komunistyczny nie tylko nie reprezentuje polskiej racji stanu, lecz także nie pozwala na jawne tworzenie organizacji, które by reprezentowały polskie interesy i niezależną polską myśl polityczną, dlatego uważamy za konieczne i przystępujemy do tworzenia wewnętrznej organizacji polskiego narodu, która będzie pracowała nad rozwojem niezależnej polskiej myśli politycznej, wychowywała społeczeństwo według jej zasad i w miarę możliwości zmuszała nas do liczenia się z polską narodową racją stanu. Jesteśmy kontynuacją obozu narodowego w nowych zmienionych warunkach poltyczno-społecznych. Do zagadnień narodowego bytu podchodzimy uzbrojeni w zasady i metody polskiej szkoły myśli nacjonalistycznej, której twórcami byli: Roman Dmowski, Jan Ludwik Popławski i Zygmunt Balicki. Uważamy za swój obowiązek rozwijać twórczo i dostosowywać do zmienionych warunków polską narodową myśl polityczną. Nawiązując do tradycji Ligi Narodowej przybieramy nazwę Ligi Narodowo-Demokratycznej. Niemniej przeto obce są nam przesądy „patriotyzmu partyjnego" i uważamy, że w naszym ruchu jest miejsce dla wszystkich Polaków uznających naszą ideologię i nasz program. Ponieważ Liga nie może występować jawnie, wobec tego uważamy za konieczne, aby nasi członkowie wchodzili do organizacji jawnych działających obecnie w Polsce i wpływali na te organizacje w myśl zasad naszego programu.

          Ponieważ zasadniczym warunkiem rozpoczęcia każdej pracy politycznej jest istnienie odpowiedniej kadry i posiadanie odpowiedniego programu, wobec tego działalność naszą dzielimy na dwa etapy:

Pierwszy  etap, który rozpoczynamy obecnie musi być poświęcony:

a)      kształtowanie kadry działaczy politycznych, zdolnych do samodzielnego realizowania programu Ligi w każdych warunkach, w jakich się znaleźli.

b)      rozbudowa sieci organizacyjnej opartej na kolejnych stopniach hierarchii.

c)      studia nad sytuacją polityczną oraz praca nad dostosowaniem polskiej myśli politycznej do zmienionych warunków.

d)      stopniowe przenikanie do wszystkich organizacji jawnie działających i do aparatu państwowego.

e)      w etapie I-szym wszelkie wystąpienia na zewnątrz muszą być wykluczone i wszystkich członków obowiązuje bezwzględne zachowanie tajemnicy co do szczegółów działalności Ligi.

              Z chwilą gdy się wzmocnimy będzie możliwe przejście do etapu II-go poświęconego wprowadzeniu w życie naszego programu. Ponieważ jednak już w pierwszym etapie konieczne jest zdanie sobie sprawy z celu do którego dążymy, wobec tego już teraz formujemy zasady ideowe i program w imię którego będziemy w przyszłości walczyć.

               Program nasz, będziemy w miarę gromadzenia doświadczeń rozbudowywać''.

"9 maja Prokuratura Wojewódzka dla m. st. Warszawy wszczeła śledztwo "w sprawie utworzenia i działalności  w Warszawie  w okresie od 1958 do 7 maja 1960 związku, którego istnienie, ustrój i cel pozostawały tajemnicą wobec władzy państwowej". Wśród aresztowanych znależli się: Przemysław Górny, Henryk Klata, Józef Kossecki, Janusz Krzyżewski i Marian Barański" (Nurt Narodowy Opozycji Demokratycznej w PRL 1955-1990, Program konferencji naukowej IPN, Warszawa 2008, s 9)

  Za użyczenie  archiwalnego programu Ligi Narodowo Demokratycznej redakcja Tajnej Wiedzy eXtremalnej pragnie podziękować jednemu z żyjących członków Ligi, który jest w posiadaniu Archiwum LND. Fragmenty zaznaczone w oryginalnym materiale zostały podkreślone na potrzeby śledztwa i miały świadczyć o "wrogim nastawieniu wobec socjalistycznego ustroju".


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Bracia w kapturach - kto ich stworzył?

środa, 29 października 2008 13:40

Braci w kapturach stworzono w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego w 1953 roku dla ochrony prawdziwych tajnych agentów bezpieki. Kapturowy agent miał odwrócić uwagę od rzeczywistego w razie „wsypy". Genialny mechanizm robienia agenta z kogoś, kto o tym nic nie wie i tego nawet nie podejrzewa został przedstawiony w książce  Aparat Bezpieczeństwa w Polsce w latach 1953-1954 Taktyka, Strategia, Metody wydanej w 2004 roku przez IPN:

„Wyobraźmy sobie, że agencyjnie wyszliśmy na czynnego wroga, poznaliśmy go, mamy udokumentowane jego przestępstwa i możemy przystąpić do aresztów. Ale w toku rozpracowania zapewniliśmy sobie kontrolę nad wrogiem i tak go związali[śmy],  że jesteśmy pewni, że nic nie zrobi bez naszej wiedzy, a więc i [nie popełni] żadnego nowego przestępstwa. Czy nie byłoby błędem z naszej strony likwidować go bez próby rozpoznania przy jego pomocy terenu, zebrania informacji o otaczających go ludziach? Wyższa forma agencyjnego rozpracowania polega na przekształceniu wroga w naszego kapturowego agenta".


Najciekawsze jest to, że SB przestało istnieć, ale agenci kapturowi istnieją nadal. Dziś niektórzy z nich ze zdumieniem dowiadują się, że byli agentami SB i mówią "Jak to przecież ja nie donosiłem! Nie byłem agentem". Najśmieszniejsze jest to, że nikt im nie wierzy, bo "przecież każdy się wypiera jak jest winny". Ale czy ktoś im pomoże? Jak mają udowodnić, że zrobiono z nich agenta kapturowego?


 


 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 562  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234562

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl