Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


PROGRAM LIGII NARODOWO-DEMOKRATYCZNEJ - kolejne fragmenty...

sobota, 31 stycznia 2009 20:13


PROGRAM LIGII NARODOWO-DEMOKRATYCZNEJ (c.d.n.)

             Przytaczamy kolejne fragmenty programu Ligii Narodowo-Demokratycznej. Świadomie nie zamieszczamy całości programu, ponieważ nie mamy zamiaru utrudniać realizacji wciąż aktualnego programu i ułatwiać pracy naszym przeciwnikom i uprzedzać przyszłe fakty.
             Na jednym z wcześniejszych wpisów naszego blogu znajdziecie Państwo początek programu Ligii Narodowo-Demokratycznej.
             Przyjdzie czas że będziemy mogli ukazać meritum programu LN-D i tym samym efekty działać Ligii.

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Fundacja Konrada Adenauera - niemiecki kanał wpływu...

środa, 28 stycznia 2009 23:17

Fundacja Konrada Adenauera - niemiecki kanał wpływu...


                Fundację Konrada Adenauera należącą do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.  
              
                 Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności - najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA   http://www.kas.de/proj/home/home/48/8/index.html  daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [http://www.for.org.pl] Kliknąłem z ciekawości - i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop. Spróbuję zabawić się w dziennikarza śledczego.  
                
                  Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau pod polskim adresem internetowym nosi nazwę Forum Obywatelskiego Rozwoju. Strona   http://www.for.org.pl podaje, że FOR rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2007 r. (a więc na miesiąc przed wyborami do Sejmu) i jest rzekomo instytucją niezależną (do tej sprawy wrócimy za chwilę). Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu - poza zdaniem, że 'jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz'. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięciosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk oraz Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta.  
              
                Na swojej stronie głównej Forum chwali się, że 'FOR przystąpiło do szerokiej koalicji organizacji pozarządowych, które wsparły kampanię społeczną: Zmień kraj. Idź na wybory. Na stronie FOR zostały umieszczone filmy wykorzystywane w kampanii. FOR prowadziło również sekretariat kampanii.' Okazuje się więc, że krótko przed wyborami 2007 r. Balcerowicz wyjął z kieszeni swoje własne pieniądze (nie korzystał oczywiście z niczyjego wsparcia) i rozpoczął niezależną, bezpartyjną i apolityczną kampanię 'Zmień kraj. Idź na wybory'.  
                 Informacje ogłoszone na stronie FOR są, o ile mi wiadomo, pierwszą tak obszerną informacją o gigantycznej wyborczej manipulacji, która przyniosła zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Znajduje się tam sensacyjny Raport o przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość. Raport informuje, że dla obalenia rządu Kaczyńskiego powołano - cytuję: 'koalicję 21października.pl". Organizatorami koalicji byli: Forum Obywatelskiego Rozwoju - FOR, Fundacja im. Stefana Batorego, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych, Związek Firm Public Relations, Instytut Spraw Publicznych, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja dla Wolności, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Forum Inicjatyw pozarządowych, Fundacja Projekt: Polska oraz Parlament Studentów RP. W skład koalicji weszło również około 150 innych organizacji pozarządowych z całej Polski.  

                  W ramach kampanii - pisze dalej omawiany Raport - przygotowano reklamy telewizyjne, radiowe i prasowe, które bezpłatnie emitowały największe stacje telewizyjne (Telewizja Polska, TVN, TVN 24, Polsat) i telewizje adresowane do młodzieży (MTV, Viva), rozgłośnie radiowe (Polskie Radio, Radio Zet, Radiostacja, RMF, TOK FM), dzienniki (m.in. Dziennik, Fakt, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy),tygodniki (Newsweek, Gala, Angora), dzienniki regionalne (Dziennik Wschodni, Echo Dnia,Gazeta Współczesna, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński,Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny) oraz portale internetowe (Wirtualna Polska,Gazeta.pl,  ..pl, O2, ngo.pl). Kampanię wspierały również media lokalne. Całkowity koszt cennikowy reklam, które ukazały się w mediach wyniósł ponad trzy miliony zł. W pozyskiwaniu bezpłatnych emisji i publikacji bardzo pomogły firmy zrzeszone w PKPP Lewiatan, domy mediowe - Universal McCann i CR Media oraz członkowie Związku Pracodawców Prywatnych Mediów. W przygotowaniu strategii uczestniczyły firmy DDB, Satchi&Satchi oraz MillwardBrown SMG/KRC. Hasła kampanii oraz wszystkie kreacje bezpłatnie zaprojektowała agencja reklamowa PZL.'  
 
                Strategicznym celem koordynowanej przez FOR kampanii było maksymalne zwiększenie frekwencji w grupie młodych wyborców, ustalono bowiem, że 'dwudziestolatkowie wykazują się największą akceptacją liberalizmu' i są grupą najsilniej popierającą Platformę. Na pozornie neutralne politycznie mobilizowanie młodych wyborców wydatkowano olbrzymie sumy. Manipulowano też zachowaniami członków organizacji społecznych, którzy często nie zdawali sobie sprawy, że uczestniczą w kampanii wyborczej PO. Raport o kampanii podaje:'poparcie dla działań koalicji zgłosiło prawie 300 instytucji non-profit, mediów lokalnych, portali internetowych, szkół, oraz innych instytucji i nieformalnych grup. Wiele z nich czynnie zachęcało do udziału w wyborach z wykorzystaniem materiałów kampanii (...) Dla potrzeb kampanii wydrukowane zostały plakaty oraz naklejki, które wraz instrukcją jak głosować poza miejscem zamieszkania zostały rozesłane do ponad 700 szkół w całej Polsce. Plakaty i naklejki kampanii były rozpowszechniane lokalnie przez uczniów szkół (...)  

                Strategię rzekomo apolitycznej kampanii profrekwencyjnej opracowano na podstawie badań prowadzonych przy Instytucie Nauk Politycznych PAN, które gwałtownie przyspieszono w 2007 roku dzięki środkom różnych instytucji - m.in. Fundacji Batorego, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, ale także dzięki pomocy z Niemiec (Wissenschaftszentrum Berlin für Sozialforschung).  
               
                 Ogłoszony na stronie FOR raport zdradza, że elementem kampanii były także działania mające doprowadzić do wyłączenia lub zniechęcenia wyborców starszych wiekiem, wierzących i in. To właśnie w koalicji 21 października.pl, zrodził się haniebny pomysł ukrycia dowodu osobistego babci - raport stwierdza to wprost na s. 13: 'Kampania koalicji 21października miała kilka odsłon: od 30 sekundowych filmów (Zmień kraj; Idź na wybory; parlament. Zrób to sam, Babcia) puszczanych zarówno w telewizji, jak i w internecie, poprzez reklamy prasowe i radiowe, aż po stronę internetową...  

               Wynik wyborów potwierdził założenia kampanii zaprojektowanej przez koalicję 21 października. W raporcie czytamy: '3 mln wyborców, którzy zagłosowali pod wpływem kampanii, pokrywają się prawie całkowicie z wielkością grupy docelowej kampanii.'  
                 Strona Forum Obywatelskiego Rozwoju (a może raczej Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau?) ujawnia jeszcze jeden wstydliwy szczegół. Link do strony www.21pazdziernika.org.pl świadczy o tym, że brutalne 'antykaczystowskie' hasła były produkowane centralnie w biurach koalicji i rozpowszechniane na cały kraj. Jeśli ktoś nie wierzy, może sprawdzić: Skończyliśmy kwakać ze wstydu przed całym światem, Wybory w Polsce, kraju kaczorów [http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_ban    nerow.php?strona=45]  
[http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=15]  
               Propagandziści ze sztabu Balcerowicza i Smolara, którym z pychy przewróciło się we łbie, mimowolnie zdradzili, czym były naprawdę wybory 21 października. Były medialnym zamachem stanu! Nie do wiary, ale sami tak to zdefiniowali (zob. http://www.21października.org.pl/galeria_bann erow.php?strona=3)  

                 Rewelacje zawarte w 'Raporcie o kampanii Zmień kraj. Idź na wybory' zmuszają do postawienia paru pytań. Myślę, że powinni się nimi zająć posłowie opozycji i przedstawiciele europejskich grup nadzorujących prawidłowy przebieg wyborów w krajach OSCE.  
Po pierwsze - jakie konsekwencje prawne zostaną wyciągnięte w stosunku do organizatorów i wykonawców manipulatorskiej kampanii wyborczej koalicji 21 października?  
Po drugie - kto i w jakim trybie dokona finansowego rozliczenia ukrytych wydatków na kampanię wyborczą 2007 roku?  
Po trzecie - kto rozliczy organizacje pozarządowe - np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - z wydatków i działań niezgodnych z ich statutem?  
Po czwarte - jaka jest odpowiedzialność szkół za tolerowanie wykorzystywania niepełnoletnich w kampanii politycznej?  
I wreszcie po piąte - czy Sejm zajmie się podejrzeniem zagranicznej ingerencji w przebieg procesu wyborczego w Polsce?  
           
                Apelujemy do wszystkich ludzi, którym zależy na przestrzeganiu w Polsce standardów demokracji, aby pomogli nagłośnić opisane w nim fakty.   (...)

źródło: rewizor.blog/niepoprawni.pl

Redakcja TWX


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Manipulacja Intelektualna Społeczeństwem Polskim - "europeizacja"...

poniedziałek, 26 stycznia 2009 17:00

Manipulacja Intelektualna Społeczeństwem Polskim,

czyli mentalna modyfikacja systemu postrzegania rzeczywistości w myśl zachodzących przemian - tzw. "europeizacji".

Pozornie wszystkie wydarzenia wydają się naturalnym zbiegiem okoliczności, naturalna przemianą, naturalnym rozwojem. Tak bardzo wmawia się Nam "normalność" zachodzących przemian społecznych, że przestajemy dostrzegać cel jakiemu ta "normalność" służy - zdruzgotaniu łacińskich, polskich korzeni cywilizacyjnych i moralnego poczucia przyzwoitości...

 

Poniżej przytaczamy fragment książki "Manipulacja Intelektualna":

           "Zastanówmy się, kiedy się „to wszystko" zaczęło?

Kiedy „Pani X" zamordowano dziecko, złożyła skargę, że nie życzy sobie żadnych modlitw w szkołach za jej syna...

             ...my powiedzieliśmy - „OK."

Psycholog, „Pani Y" powiedziała, że nie powinniśmy karać klapsem naszych dzieci, kiedy one zachowują się nieprawidłowo, bo ich małe osobowości mogą być wykrzywione i możemy naruszyć ich poczucie wartości (syn „Pani Y" popełnił samobójstwo)...

            ...byliśmy przekonani, ze ekspert powinien wiedzieć, co mówi, więc powiedzieliśmy „OK.", nie będziemy im więcej dawać klapsów.

Potem ktoś powiedział, ze nauczyciele i dyrektorzy szkół nie powinni karać naszych dzieci, kiedy się źle zachowują.

            ...i władze szkolne powiedziały, ze żadnemu nauczycielowi nie wolno dotknąć ucznia, kiedy się źle zachowuje, bo nie chcemy przecież złej opinii o szkole i oczywiście, nie chcemy być ciągani po sądach. Istnieje przecież duża różnica pomiędzy karaniem a dotykaniem, biciem, wstrząśnięciem, upokorzeniem, kopaniem, itd. ...

            ...my przyjęliśmy ich argumenty...

Następnie ktoś powiedział: - pozwólmy naszym córkom „dokonywać aborcji", kiedy zapragną i nie muszą one nawet informować o tym rodziców...

            ...i powiedzieliśmy - co za wspaniały pomysł!...

Potem, jakiś mądry członek rady szkolnej powiedział, że odkąd chłopcy są chłopcami,  to tak czy inaczej będą „to robić". Dajmy wiec naszym synom tyle kondomów ile potrzebują, aby mieli całą tą radość, której pożądają  a my nie powiemy ich rodzicom, że dostają kondomy w naszych szkołach...

            ...i powiedzieliśmy, że jest to następny wspaniały pomysł....

Następnie jakiś „wysoki, wybrany przez oficjał", powiedział, że nie jest ważne co robimy prywatnie, jak długo wykonujemy dobrze naszą pracę...

           ...i my, zgadzając się z nim, dodaliśmy, że nie jest ważne co ktokolwiek - włączając w to naszego prezydenta - robi prywatnie, dopóki mamy pracę ekonomia jest w porządku...

...Ktoś powiedział, wydrukujmy kolorowe magazyny ze zdjęciami nagich kobiet i nazwijmy to zdrową, zrozumiałą pochwałą pięknego kobiecego ciała...

           ...i powiedzieliśmy, że nie mamy z tym  problemu...

I ktoś jeszcze posunął tą pochwałę ciała nieco dalej, opublikował zdjęcia nagich dzieci. Posunął się jeszcze dalej czyniąc je dostępnymi w internecie...

           ...a my powiedzieliśmy, że to jego prawo do wolności słowa...

I przemysł rozrywkowy powiedział:  zróbmy telewizyjne programy i filmy promujące profanację, przemoc i nielegalny seks. I stwórzmy muzykę, która zachęca do gwałtów, narkotyków, samobójstw i tematów satanistycznych...

           ...i my powiedzieliśmy, że to jest tylko rozrywka, przemysł gospodarczy, że nie ma szkodliwych efektów i skoro nikt nie bierze tego na serio, rozwijajmy tą rozrywkę szeroko...


Chcę zadać pytanie:

Dlaczego część ludzi nie odróżnia dobra od zła??? ... (...)"


"Manupulacja Intelektualna" - wyd. Klub Myśli Narodowej Calisia 2005, s. 2-3


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

ODPOWIADAMY NA INSYNUACJE BLOGA POLSKIEGO KOMITETU NARODOWEGO

piątek, 23 stycznia 2009 17:44

ODPOWIADAMY NA INSYNUACJE Z BLOGU POLSKIEGO KOMITETU NARODOWEGO

 Z uwagi na fakt, że BLOG POLSKIEGO KOMITETU NARODOWEGO umieścił na swojej stronie nieprawdziwe informacje na temat naszego blogu, oraz z uwagi na nie umieszczenie naszego sprostowania na swojej stronie, czujemy sie zobowiązani zamieścić treść naszego wpisu wraz z komentarzem:


"Gwoli wyjaśnienia. Autorem wpisów na blogu www.twx.bloog.pl (w skrócie blogu TWX) nie jest Pan Józef Kossecki. Nie wydaje się dziwne, że osoby z Polskiego Komitetu Narodowego przesądzają o faktach, nie pytając u źródeł o istote sprawy? Skoro trafiliście na nasz blog, mogliście Panowie wysłać chociażby wulgarnego maila z zapytaniem czy autorem wpisów jest Kossecki. Zapewniam, że żaden wpis nie jest zrobiony przez niego. Owszem, na blogu TWX znajdują się materiały związane z jego osobą, ale nie tylko.

         Na TWX-sie ukazywać będą się sukcesywnie dokumenty z archiwum Ligii Narodowo-Demokratycznej, źródła historyczne i dowodowe oraz wpisy publicystyczne związane z historią najnowszą i wydarzeniami współczesnymi.
chciałbym zadać pytanie moderatorom strony: http://pkn.blox.pl/  :

          Jak to jest, że macie adres do korospondencji: 65906 Frankfurt am Main - Postfach 800 626 RFN ??? Finansuje Was nasz Niemiecki sąsiad?

         Cenzurujecie swój nazwijmy to "portal"? Jeśli chcecie wymieniać informacje, spotkać się, rozwinąc problematykę Was nurtującą - zapraszamy do kontaktu: twx1@wp.pl  Zapraszamy także do odwiedzin naszego bloga www.twx.bloog.pl
           Z pozdrowieniami dla narodowców zagubionych w strukturze Polskiego Komitetu Narodowego.
TWX

    T-ajna
    W-iedza
 e-X-tremalna
www.twx.bloog.pl"

       

        Dodać należy, że jesteśmy Polakami, zarówno z pochodzenia, narodowości, obywatelstwa oraz zamieszkania. Czujemy sie Polakami i kierujemy się interesami Polski i Narodu Polskiego. Szczycimy się tym co Polskie oraz czujemy się odpowiedzialni za to co w Polsce marne.

        Celem naszym jest ukazywanie zagrożeń dla naszego narodowego bytu. Niedostrzeganym i pomijaninym zagrożeniem jest m.in brak polityki pronatalistycznej, dramatyczne skutki niżu demograficznego, działalność środowisk trockistowskich przejawiajacych sie w działalności publicznej i politycznej. Za zadanie przyjeliśmy wskazywanie sektorów pomijanych w dialogu publicznym.

         Portal niniejszy służyć będzie ukazywaniu prawdy o naszej współczesności, zagrożeniach nas otaczajcych oraz realizowanej zdradzie narodowej a także mechanizmów przesączania łacińskiego systemu wartości elementami cywilizacyjnymi nam wrogich.

 

 

Niniejszą piosenkę dedykujemy założycielom zapatrzonym w Niemiecką Racje Stanu, założycielom blogu Polski Kmoitet Narodowy

 

 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Cel czy manipulacja?

środa, 21 stycznia 2009 0:28
Nasz cel czy manipulacja?

Sterowanie ogólnie

    Sterowanie przeciętnemu obywatelowi kojarzy się negatywnie i wzdryga się on na samą myśl, że może podlegać sterowaniu. Nawet w tym momencie czytając to stwierdzenie większość z nas pewnie się oburza :Jak to mną ktoś steruje, ja przecież sam decyduję o sobie?. A jednak sterowanie jest wszechobecne, bo czym innym można nazwać np. propagowanie zdrowego trybu życia i higieny, albo ochronę zdrowia ? Czy to nie jest także sterowanie ? Oczywiście, że tak ale są to tylko niektóre przejawy sterowania i do tego pozytywne. Już w starożytności, według relacji Platona Sokrates twierdził, że „Cybernetyka chroni od największych niebezpieczeństw nie tylko dusze, lecz również ciała i dobytek". Wyraz cybernetyka pochodzi od starogreckiego kybernetiken i ozn.umiejętność kierowania, sterowanie. Sterowanie wg najkrótszej definicji prof. Mariana Mazura to : wywieranie pożądanego wpływu na określone zjawisko ( Zob. M. Mazur, Cybernetyczna teoria układów samodzielnych, PWN, Warszawa 1966). Nauką zajmującą się sterowaniem jest cybernetyka. Sterowaniem w społeczeństwie zajmuje się cybernetyka społeczna.
Społeczeństwo jako obiekt sterowania

    Państwo, które zamieszkuje określony naród bądź społeczeństwo jest to w wysokim stopniu zorganizowany system składający się z wielu elementów powiązanych ze sobą określonymi relacjami i sprzężony w jedną spójną całość, a więc nie tylko musi posiadać swój własny program sterowania, ale ponadto bez tego sterowania nie mogłby istnieć. Społeczeństwo potrzebuje więc swojego politycznego organizatora jakim jest władza państwowa. Jest jednak warunek aby ta władza działała w interesie społeczeństwa, aby umożliwiała mu samosterowanie swoim losem i broniła tej niezależności. Z kolei program sterowania musi zawierać długofalowe cele, gdzie jego wypadkową stanowią doświadczenia z przeszłości oraz dążenia na przyszłość. Program taki musi być optymalny i zapewniać równowagę rozwoju czyli powinien być daleki od stanów popadających w skrajność w jedną bądź drugą stronę ( Np w gospodarce od komunizmu - do skrajnego liberalnego kapitalizmu).


 


Cel sterowania

    Cybernetyka jako nauka nie wartościuje celów, dlatego pojęcie „pożądane cele „ trzeba rozpatrywać z pozycji - pożądane dla kogo? Komu służą? Jeśli dążenia ludzi dzierżących władzę i cele społeczeństwa to te same cele to wszystko jest na swoim miejscu - władza to tylko serce systemu jakim jest społeczeństwo. Sprawa zaczyna się komplikować kiedy władza zaczyna się alienować.W historii było wiele systemów politycznych, gdzie po pewnym czasie krystalizował się podział na rządzących i rządzonych. Działo się tak dlatego, gdyż poszczególne grupy ludzi , które raz posiadły władzę chcą ją utrzymać raz na zawsze. Przestawał ich już interesować interes ogółu. Kiedy władza stawała się wartością sama w sobie, cele rządzących coraz częściej stawały się sprzeczne z interesem społeczeństwa. Dlatego trzeba walczyć o taką władzę, która będzie rządzić w interesie narodu. Jeśli oficjalna władza ma swoje utajane cele, które są niekorzystne dla narodu ma do wyboru dwie metody: przymus lub podstępna manipulacja.


 

 

Metoda sterowania

     Pierwszą i najprostszą metodą jest przymus fizyczny, który towarzyszył od początku organizowaniu się ludzi. Jednak władza stosująca jedynie brutalny terror długo się nie utrzymie. Jak mawiał Napoleon Bonaparte bagnetem można władzę zdobyć, ale nie da się na nim usiedzieć. W miarę rozwoju społecznego pojawiła się bardziej subtelna forma nacisku- przymus ekonomiczny. Ten jednak miał i swoje granice, w ramach którego mieściła się podatność społeczeństwa. Przekroczenie tej granicy pokazywało, że nawet pokorne i bierne społeczeństwo potrafi sie zbuntować przeciwko władzy.

     Druga metoda manipulacji rozwinęła sie w ramach potrzeby ciągłego zabiegania o władzę. Ludzie będący u steru władzy uświadomili sobie, że nie można przez cały czas uciekać się do przymusu fizycznego czy ekonomicznego. To dało początek manipulacji, która polega na tym, że cel i metoda, a nawet sam fakt, że steruje się społeczeństwem jest ukrywany przed samymi zainteresowanymi (Zob. J. Kossecki, Tajemnice mafii politycznych, Wydawnictwo Szumacher, Kielce 1991).


 

 

Manipulacja

    Czy politycy interesują się mechanizmami sterowania w społeczeństwie? Niestety większość polityków słabo zna cybernetykę. Interesują ich bardziej chwyty socjotechniczne. Największe uznanie mają u nich kreatorzy wizerunku medialnego.Tacy ludzie jak Piotr Tymochowicz uczą jak politycy mają robić odpowiednie gesty np dłonie w piramidkę czy rozwieranie rąk aby kojarzono ich z ludźmi o postawie otwartej, uczą jak dobrać odpowiedni krawat itp. Politycy uczą się więc jak sprzedać siebie. Ważniejsze jest tu opakowanie niż treść. Gdzie są więc cele? Cele jakieś są ale czy tego chce nasz naród? Dzisiejsza poliyka przypomina wielki supermarket i to nie tylko u nas. Trzeba tylko coś wypromować i spróbować sprzedać np. przekonać ludność by zagłosowała na "Tak" w referendum. Jeśli się nie uda, to w demokracji jest tak fajnie, że można zmienić strategie marketingową i zaoferować po raz kolejny to samo w referendum, itd... Ale czy to są cele naszego narodu ? Czy to są cele społecznie potrzebne?

Superpaństwo w ramach Unii Europejskiej- nasz cel czu manipulacja?

Traktat Lizboński - nasz cel czy manipulacja?

Wojna w Iraku - nasz cel czy manipulacja?

Tarcza antyrakietowa - nasz cel czy manipulacja?

Ograniczenia klimatyczne - nasz cel czy manipulacja?

Szybka prywatyzacja - nasz cel czy manipulacja?

Brak polityki prorodzinnej - nasz cel czy manipulacja?

Pytań jest wiele... każdy może dopisać kolejne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 567  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234567

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl