Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 078 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

1 MARCA

piątek, 02 marca 2012 13:10
Skocz do komentarzy

 

1 MARCA

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

 

 

 1 marca obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych – patriotów, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą wolności,  narzuceniem wrogiego komunistycznego systemu i całkowitego uzależnienia od ZSRR. To była walka niebezpieczna i beznadziejna ze strategicznego punktu widzenia (bo z góry przegrana ) Jednak ciągłe pościgi i trudy życia w lesie były niczym przy tym co przygotowali im funkcjonariusze z UB. Instalowanie nowego wrogiego systemu wymagało specjalnej kadry kierowniczej.

Do dzisiaj ze względu na poprawność polityczną, przemilczana jest rola osób pochodzenia żydowskiego.[...]W styczniu1945 r. komendant Okręgu AK Białystok w swoim raporcie do Londynu pisał:„NKWD przy pomocy pozostałych Żydów urządza krwawe orgie”. Rok później kierownictwo WiN informowało: „Na każdym kroku daje się odczuć ich [Żydów– K.S.] serdeczny stosunek do Sowietów i odwrotnie oraz popieranie ich tak przez Sowietów i PPR, jak i przez władze administracyjne i Bezpieczeństwa” ;„Najważniejszei materialnie najwięcej popłatne placówki państwowe są obsadzone Żydami.W administracji państwowej, w szkolnictwie średnim i wyższym, w sądownictwiei w wojsku tkwią Żydzi na nadrzędnych stanowiskach”; „Po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski – Żydzi komuniści, oddając się w zupełności jako znawcy stosunkó i terenu na usługi NKWD, byli […] czynnikiem, który najwięcej przyczynił się do masowych aresztowań, rozstrzeliwań, deportacji, zwłaszcza członków polskie goruchu niepodległościowego”.(Aparat Bezpieczeństwa w Polsce. Kadra kierownicza . Tom I 1944-1956, red naukowa Krzysztof Szwagrzyk, Warszawas 2005 s. 61)

 


 


Dzięki uprzejmości dawnych działaczy Ligi Narodowo-Demokratycznej prezentujemy materiały, które w bezkompromisowej formie i bez cenzury  były upowszechniane w 1981 r. w materiale „Czerwone Plamy Historii”.

 

„Specem od brudnej roboty w MBP- był Radkiewicz. To gen. Orechów wraz doradcami opracował dla MBP-gdzie wszystkie kluczowe stanowiska obsadzili Żydzi – plan wyniszczenia żołnierzy Armii Krajowej, „elementów antysocjalistycznych” i  reakcyjnych a w pierwszym rzędzie tych, którzy podjęli samoobronę przed szalejącym terrorem NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa.

  Akcji nadano kryptonim „Czulent”, co w języku hebrajskim oznacza potrawę żydowską. Jest ona tym smaczniejsza, im dłużej siedzi w piecu. Tym razem religijną potrawę żydowską stanowiły ofiary zbrodni terroru- czyli żołnierze AK i resztki niewymordowanej przez Niemców inteligencji polskiej.

  Stalin nienawidził Polaków i szukał zemsty za klęskę roku 1920. Nie ufał Polakom a nawet komunistom polskim, których przywódców wezwał przed 1939 r. do Moskwy i kazał wymordować. Dlatego powierzył powierzył Polskę „w pacht” (jak się wyraził J. Berman) Żydom.

  Polacy zdawali sobie z tego sprawę, ale nie byli zdolni się temu przeciwstawić. Wielu przyjmowało taką sytuację mając nadzieję, że polscy Żydzi będą lepsi niż NKWD. Oba narody – polski i żydowski doznały przecież tak straszliwych cierpień i poniosły tak wielkie ofiary, że nikomu nie przychodziło do głowy, że Żydzi ocaleni od niechybnej zagłady, będą szukać odwetu nie na Niemcach, którzy zapłacili odszkodowanie za śmierć każdego Żyda, ale na Polakach.

Stało się jednak inaczej. Żydzi doznali wiele pomocy od ludności polskiej, chociaż za udzielenie pomocy Żydowi płaciło się życiem. Za uratowanie Żyda zapłacił życiem przywódca Obozu Narodowego Radykalnego Mosdorf, który uchodził za największego „antysemitę” w opinii Żydów.

  Pułkownik Eugeniusz Landsberg- Żyd, szef Wojskowej Prokuratury Rejonowej w Warszawie, ukrywał się w czasie okupacji niemieckiej w Polsce w klasztorze katolickim. Ten arcyłotr odpłacił się za to wielu setkami wyroków śmierci, których domagał się jako prokurator dla tych, którzy walczyli w obronie swego Kraju.

  A iluż było Żydów- takich jak Landsberg, Podlaski, Med, Frękiel, Różański, Borejsza, Światło i cała plejada funkcjonariuszy Sądownictwa i Prokuratury oraz Urzędu Bezpieczeństwa ![…]

Dlatego wszyscy niemal Żydzi, którzy brali w tej akcji udział , zmienili nazwiska. Bo jaki inny powód kazał im wyrzekać się własnych nazwisk i własnego pochodzenia? Polacy nie byli stroną walczącą z Żydami. Dla ukrycia haniebnych planów przyjęli polskie nazwiska, po prostu dla zatarcia śladów. Tak czyniło UB, tak czyniła Informacja”( Czerwone Plamy historii, Ruch Reform Społecznych, Warszawa 1981, s.62-63)

 O obecności Żydów i osób pochodzenia żydowskiego w MBP pisał także Nikołaj Seliwanowski, doradca NKWD przy MBP, w swoim raporcie do Berii z 20 października 1945 r. „W Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego pracuje 18,7% Żydów,50% stanowisk kierowniczych zajmują Żydzi. W I Departamencie tego Ministerstwa pracuje 27% Żydów. Zajmują oni wszystkie stanowiska kierownicze. W Wydziale Personalnym – 23% Żydów, na stanowiskach kierowniczych – 7 osób. W Wydziale ds. Funkcjonariuszy (inspekcja specjalna) – 33,3[%] Żydów, wszyscy zajmują odpowiedzialne stanowiska. W Wydziale Sanitarnym MBP – 49,1[%] Żydów, w Wydziale Finansowym – 29,9[%] Żydów”. Do dziś funkcjonuje pogląd sformułowany na łamach „Naszego Losu”: „po roku 1944 rozpoczęły się w Polsce krwawe rządy żydokomuny,wdrażane przy pomocy sowieckich czołgów i bagnetów”; Żydzi byli„pomocnikami rewolucji”, ukrywającymi się pod „dobrymi, słowiańskimi nazwiskami”; w UB „kluczowe stanowiska zawsze okupowali […] Żydzi”".(Aparat Bezpieczeństwa w Polsce. Kadra kierownicza . Tom I 1944-1956, red naukowa Krzysztof Szwagrzyk, Warszawas 2005 s. 62)

 


Wielu "badaczy'' kwestionowało te dane, ale jak podają ostrożne źródła Instytutu Pamięci Narodowej: „Nie analizując przyczyn, dla których tak wielu Żydów i osób pochodzenia żydowskiegoznalazło się w UB – nie sposób jednak negować wyników danych statystycznych.W okresie największego terroru i bezprawia w Polsce, w latach 1944–1954,na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż)aż 167 było pochodzenia żydowskiego . Biorąc pod uwagę, że powojnie Żydzi i osoby pochodzenia żydowskiego stanowili niespełna 1 proc. ludności kraju, to ich 37-procentowy udział w kierownictwie MBP stanowi trudną do ukrycia nadreprezentację osób jednej narodowości. Niższy, lecz nadal znaczny, był odsetek pełniących najwyższe funkcje kierownicze w jednostkach terenowych. Ze 161 szefów i zastępców szefów WUBP/WUdsBP, aż 22 (13,7 proc.) było pochodzenia żydowskie (Aparat Bezpieczeństwa w Polsce. Kadra kierownicza . Tom I 1944-1956, red naukowa Krzysztof Szwagrzyk, Warszawas 2005 s.  63)

Jak pisze autor "Czerwonych plam historii" czy w świetle faktów zbiegiem okoliczności jest, że ci którzy wymordowali żołnierzy wyklętych zostali tak łaskawie potraktowani przez los. Czy nie jest paradoksem, że Polacy którzy uratowali tylu Żydów, sami doznali od nich strasznych cierpień. Czy nie jest śmiesznym, że oskarża się nas o antysemityzm?

 

 

 

 

 

 

Podziel się
oceń
13
0

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

wtorek, 16 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  234 529  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 234529

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl