Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 771 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

PROGRAM LIGI NARODOWO-DEMOKRATYCZNEJ

czwartek, 30 października 2008 7:05
Skocz do komentarzy

"Wstęp

           System komunistyczny panujący obecnie w Polsce, na pierwszy rzut oka zawiera olbrzymią ilość nonsensów i pozornych paradoksów. Jeżeli jednak założyć, że system ten ma na celu nie żadne budowanie potęgi Polski, lecz jest systemem konsekwentnie zmierzającym do zniszczenia nas fizycznego i moralnego, do wyjałowienia zwłaszcza politycznego i sparaliżowania objawów niezależnego działania polskiego narodu, wtedy pozorne nonsensy i błędy stają się zrozumiałe- jako środki powolnie, ale skutecznie zmierzające do wytkniętego z góry celu. Czując się współodpowiedzialni za losy naszego Narodu uważamy, że nie ma takiej sytuacji z której by naród zorganizowany i świadomy swych celów nie mógł wyciągnąć korzyści w tej sytuacji możliwych.

            Ponieważ obecny rząd komunistyczny nie tylko nie reprezentuje polskiej racji stanu, lecz także nie pozwala na jawne tworzenie organizacji, które by reprezentowały polskie interesy i niezależną polską myśl polityczną, dlatego uważamy za konieczne i przystępujemy do tworzenia wewnętrznej organizacji polskiego narodu, która będzie pracowała nad rozwojem niezależnej polskiej myśli politycznej, wychowywała społeczeństwo według jej zasad i w miarę możliwości zmuszała nas do liczenia się z polską narodową racją stanu. Jesteśmy kontynuacją obozu narodowego w nowych zmienionych warunkach poltyczno-społecznych. Do zagadnień narodowego bytu podchodzimy uzbrojeni w zasady i metody polskiej szkoły myśli nacjonalistycznej, której twórcami byli: Roman Dmowski, Jan Ludwik Popławski i Zygmunt Balicki. Uważamy za swój obowiązek rozwijać twórczo i dostosowywać do zmienionych warunków polską narodową myśl polityczną. Nawiązując do tradycji Ligi Narodowej przybieramy nazwę Ligi Narodowo-Demokratycznej. Niemniej przeto obce są nam przesądy „patriotyzmu partyjnego" i uważamy, że w naszym ruchu jest miejsce dla wszystkich Polaków uznających naszą ideologię i nasz program. Ponieważ Liga nie może występować jawnie, wobec tego uważamy za konieczne, aby nasi członkowie wchodzili do organizacji jawnych działających obecnie w Polsce i wpływali na te organizacje w myśl zasad naszego programu.

          Ponieważ zasadniczym warunkiem rozpoczęcia każdej pracy politycznej jest istnienie odpowiedniej kadry i posiadanie odpowiedniego programu, wobec tego działalność naszą dzielimy na dwa etapy:

Pierwszy  etap, który rozpoczynamy obecnie musi być poświęcony:

a)      kształtowanie kadry działaczy politycznych, zdolnych do samodzielnego realizowania programu Ligi w każdych warunkach, w jakich się znaleźli.

b)      rozbudowa sieci organizacyjnej opartej na kolejnych stopniach hierarchii.

c)      studia nad sytuacją polityczną oraz praca nad dostosowaniem polskiej myśli politycznej do zmienionych warunków.

d)      stopniowe przenikanie do wszystkich organizacji jawnie działających i do aparatu państwowego.

e)      w etapie I-szym wszelkie wystąpienia na zewnątrz muszą być wykluczone i wszystkich członków obowiązuje bezwzględne zachowanie tajemnicy co do szczegółów działalności Ligi.

              Z chwilą gdy się wzmocnimy będzie możliwe przejście do etapu II-go poświęconego wprowadzeniu w życie naszego programu. Ponieważ jednak już w pierwszym etapie konieczne jest zdanie sobie sprawy z celu do którego dążymy, wobec tego już teraz formujemy zasady ideowe i program w imię którego będziemy w przyszłości walczyć.

               Program nasz, będziemy w miarę gromadzenia doświadczeń rozbudowywać''.

"9 maja Prokuratura Wojewódzka dla m. st. Warszawy wszczeła śledztwo "w sprawie utworzenia i działalności  w Warszawie  w okresie od 1958 do 7 maja 1960 związku, którego istnienie, ustrój i cel pozostawały tajemnicą wobec władzy państwowej". Wśród aresztowanych znależli się: Przemysław Górny, Henryk Klata, Józef Kossecki, Janusz Krzyżewski i Marian Barański" (Nurt Narodowy Opozycji Demokratycznej w PRL 1955-1990, Program konferencji naukowej IPN, Warszawa 2008, s 9)

  Za użyczenie  archiwalnego programu Ligi Narodowo Demokratycznej redakcja Tajnej Wiedzy eXtremalnej pragnie podziękować jednemu z żyjących członków Ligi, który jest w posiadaniu Archiwum LND. Fragmenty zaznaczone w oryginalnym materiale zostały podkreślone na potrzeby śledztwa i miały świadczyć o "wrogim nastawieniu wobec socjalistycznego ustroju".

Podziel się
oceń
4
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 24 stycznia 2017 5:22

  belferski

  autor Emilian

  blog: http://searchengines.pl/user/169409-teodezjakurzeja/

 • dodano: 12 stycznia 2017 16:05

  zaintrygować

  autor Arleta

  blog: http://is.gd/B8n1VX

 • dodano: 11 stycznia 2017 3:56

  oprzędnięciom

  autor Ewelina

  blog: http://rozgrzewacz.seks-telefon24.pl/

 • dodano: 23 grudnia 2016 9:52

  progresywno

  autor Fabian

  blog: http://www.gossamer-threads.com/forum/members/helium5africa

 • dodano: 21 grudnia 2016 15:32

  Wójtówka

  autor Apollo

  blog: http://www.1stcav.pl/profil/22312.html

 • dodano: 16 marca 2015 23:23

  Kapitalna strona!

  autor Oktawian

  blog: http://tinyurl.com/kqxtxwb

 • dodano: 20 sierpnia 2014 17:14

  Ciekawy wpis!

  autor Baldwin

  blog: http://zhuhaitrip.hk.dnsgo.net/comment/html/?575.html

 • dodano: 20 maja 2014 11:47

  Intrygujący wpis!

  autor zbigniew

  blog: es-kadra.pl

 • dodano: 22 grudnia 2008 3:03

  Można powiedzieć że to jego wstęp i ogólne przemyślenia.
  To jest właśnie brakujęce ogniwo którego nie widać u dzisiejszej Polskiej...
  pozdr i gratulacje pięknej roboty:)

  autor Ewolucjonista

 • dodano: 24 listopada 2008 16:34

  Program LND nie był dotąd upowszechniany. Składało sie na to wiele wątków przyczynowo-skutkowych. Dlatego też póki co odsłaniać będziemy fragmenty rzeczywistości, dające realny obraz obecnej sytuacji geopolitycznej w której znalazła się Polska. Treść będzie sukcesywnie rozbudowywana...

  autor TWX-bloog

  blog: twx.bloog.pl

 • dodano: 24 listopada 2008 9:04

  To nie cały Program LND, tylko jego początek. Jest to jednak najdłuższy opublikowany fragment tego programu, dlatego warto go przeczytać i przemyśleć. Czekam na następne części!

  autor Czytelnik

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  230 500  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

O mnie

Tajna Wiedza eXtremalna- wiedza dla nas, nie dla mas.

O moim bloogu

Walcz, albo giń w gąszczu informacji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione strony

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 230500

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości